субота, 2 квітня 2022 р.

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЗНО-2022


 

ДПА для учнів 11 кл. СКАСОВАНО, А ВСТУПНА КАМПАНІЯ-2022 ВІДБУДЕТЬСЯ ЗА СПЕЦПРОЦЕДУРОЮ

Шановні  випускники, батьки! Через ганебні загарбницькі дії Росії проти України наше звичне життя змінилося, ми вимушені захищати свою землю, своїх близьких і рідних, свої оселі. Очевидно, що більшість запланованих заздалегідь заходів у цій ситуації не можуть відбуватися, а будуть проводитися пізніше або й узагалі будуть скасовані. Знаємо ступінь вашого хвилювання,  відстежуємо усі актуальну інформацію щодо вступної кампанії -2022.

Далі надаємо деякі узагальнення та посилання на джерела:

 

1.      Раніше ми повідомляли, що пробне ЗНО не буде проводитися в березні поточного року. Значна кількість учасників пробного ЗНО уже сьогодні ініціюють перерахунок коштів, що залишилися від підготовлення до тестування, на потреби держави або хочуть дізнатися про терміни їхнього повернення. УЦОЯО повідомляє, що  вони не банківська установа, тож не зможуть автоматично перерахувати кошти у відповідні фонди. Водночас, коли  буде відпрацьовано механізми вступної кампанії (про доцільність пробного ЗНО), інформацію буде розміщено на сторінках учасників пробного ЗНО на сайті УЦОЯО форму погодження із перерахунком коштів в один із фондів для порятунку України. Ті учасники, які готові будуть віддати кошти у зазначений фонд, повідомлять про своє бажання через форму, для інших – повернення коштів відбуватиметься відповідно до спеціальної процедури. 

https://testportal.gov.ua/ukrayinskyj-tsentr-informuye-zno-probne-zno-yevi-yefvv

 

2.      24 березня 2022 року відбулося засідання Верховної Ради України, де було підтримано законопроєкт №7132, за яким здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (ДПА).

 

Крім того, цим законопроєктом передбачено, що у 2022 році прийом на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра буде здійснюватися в особливому порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.

Наразі Комітет з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України плідно співпрацює з Міністерством освіти і науки України, з представниками вищої і загальної середньої освіти із розроблення Порядку зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, тобто документа, який би відповів на всі ті питання, що є актуальними для вступників. Попередньо розглядається можливість проведення тестування в комп’ютерному форматі.

Міністр освіти Сергій Шкарлет підкреслив, що завдяки цифровізації буде створено максимально безпечні умови для учасників вступної кампанії, аби вона пройшла на засадах доброчесності, а прагнення вступників були реалізовані на засадах максимальної прозорості.

 

            3 Якщо ви зареєструвалися для участі в ЗНО  ви є потенційним учасником вступних іспитувань до закладів вищої освіти. Випускники Краматорської української гімназії усі зареєстровані та отримали сертифікати. Ви вже маєте сертифікат учасника ЗНО, тож зможете заходити на свою  Інформаційну сторінку (логін і пароль для входу розміщено на сертифікаті), аби отримати всю актуальну інформацію щодо подальших дій, яка стосуватиметься саме вас. Коли потрібно буде зайти на Інформаційну сторінку, ми повідомлятимемо на нашому сайті

4.      У 2022 році буде проведений Національний мультипредметний тест (НМТ) для здобуття вищої освіти.

Бакалаврат

Для вступу на бакалаврат потрібні результати тесту + мотиваційний лист + заява. Подання документів і підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет.

Коледж та деякі спеціальності

Для вступу в коледж та ЗВО для деяких спеціальностей буде проведений творчий конкурс.

Вступна кампанія 2022 року має бути максимально безпечною та  цифровізованою, а вступні випробування – прозорими та в рівному доступі.

5.      Чому абітурієнти складатимуть 3 предмети на ЗНО-2022?

https://life.pravda.com.ua/society/2022/04/1/248066

У програму тестування увійшли лише 3 предмети: українська мова, математика та історія України.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет пояснив, чому в МОН обрали саме такі дисципліни, під час брифінгу 1 квітня."Ми намагалися зберегти ті основи ЗНО, які вже багато років є беззаперечним інструментом довіри батьків і нашої студентської молоді щодо вступу.Ми заклали такий первинний, але спрощений аналог ЗНО – так званий Національний мультипредметний тест для вступу та здобуття вищої освіти на основі повної загальної середньої освіти", – сказав Шкарлет.

Українська мова, математика, історія України – це предмети, які вивчають всі у приблизно однакових умовах, пояснює міністр.

Українська мова та математика – це обов’язкові предмети Державної підсумкової атестації з високою прогностичною валідністю.

Історія України – принципово важлива під час війни.

"Ми в обов'язковому порядку хотіли зберегти її в частині національного мультипредметного тесту", – сказав Шкарлет.

Отже,  для вступників розроблять національний мультипредметний тест з трьох предметів:

·         української мови,

·         математики,

·         історії України.

Завдань з української літератури не буде.

Загалом учасники ЗНО повинні виконати 60 завдань за 80 хвилин.

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься офлайн – так само, як минулі роки.

https://life.pravda.com.ua/society/2022/04/1/248064

Випускники повинні будуть прийти до визначеного в районі місця проживання (або тимчасового перебування) центру тестування і скласти іспит. Враховуючи воєнний стан в країні і високу ймовірність повітряних тривог у різних регіонах, тестування не буде проводитися в один день і в один час.

Майбутні вступники матимуть на проходження тесту мінімум 10 днів (без урахуванням можливої додаткової сесії), розповів голова профільного комітету ВР Сергій Бабак.

Щоразу варіанти завдань будуть різними, аби забезпечити прозорість результатів.

"Це буде тривати 10-15 днів. Також можуть бути додаткові сесії. Якщо ми умовно вийдемо на цифру у 10 днів, то буде 10 варіантів тестів. Тобто, буде 10 можливостей скласти тест.

Якщо дитина не може фізично прийти і скласти ЗНО сьогодні, це можна зробити в інший день. Щоразу питання будуть змінюватися, тому недобросовісно виконати завдання можливості не буде.

Ми намагалися поставити випускників у максимально рівні умови", – підкреслив Бабак.

Очільник відомства також розповів, як буде оцінюватися мультидисциплінарний тест:

"Оцінка буде відповідати чинним програмам ЗНО і результат кожного зі складників тесту буде подаватися у тестових балах, а також за шкалою 100 – 200".

             6. Безпека під час тестування. Якщо під час тестування розпочнеться повітряна тривога, то проведення мультипредметного іспиту призупинять, а його учасники мають перейти у безпечне місце.

              7. Чому ЗНО не проводитимуть онлайн?

За словами голови профільного комітету ВР, можливість проведення ЗНО онлайн розглядалася цілком серйозно.

"Питання, в яке ми вперлися як в скляну стелю – це проблема з автентифікацією дитини.Також ми боїмося, що якщо дозволити складати ЗНО онлайн, то всі будуть це робити онлайн", – пояснив Бабак.  У такому разі технічне навантаження неминуче, адже десятки тисяч дітей будуть підключені одночасно."У когось обов'язково можуть бути перебої зі зв'язком. Буде купа скарг на поганий інтернет. Тому ми зробимо офлайн", – підкреслив очільник профільного комітету."Це є основною умовою створення пункту тестування. Після оголошення про відбій повітряної тривоги всі учасники можуть долучитися до продовження ЗНО", – наголосив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

                     8. Вступна кампанія-2022

За словами Сергія Бабака, загалом цього року механізм вступу до закладів вищої освіти такий самий, як і в минулих роках. Єдина відмінність – тепер сертифікатів про проходження ЗНО буде не чотири, а один."Будуть такі ж електронні заяви й така ж електронна база. Просто замість чотирьох сертифікатів ЗНО буде підвантажуватися один – про проходження мультидисциплінарного тесту", – зазначив голова комітету ВР.

Також абітурієнти для вступу мають подавати мотиваційний лист – документ, у якому пояснюють причини, з яких вважають себе найкращими кандидатами для вступу на відповідну навчальну програму конкретного університету.

Зазвичай такий лист має мінімальну вагу і потрібен лише для того, щоб надати перевагу умовно одному з двох вступників, які набрали однакову кількість балів ЗНО. Раніше такі збіги були рідкісним явищем, але не цього року.

При вступі в умовах війни мотиваційний лист матиме дещо вищу цінність, адже випускники здаватимуть не чотири предмети, а один. Отже, ймовірність того, що кількість вступників з однаковими балами зросте – вища, пояснює Сергій Бабак.

Подання документів, співбесіди, творчі конкурси, фахові іспити і підтвердження місця навчання зможуть відбуватися з будь-якої точки світу, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет. Атестат, медаль, призові місця в олімпіаді не будуть впливати при вступі.

                          9. Порогові бали

Міністр освіти і науки також розповів про порогові бали при вступі на різні спеціальності:

для вступу на основі загальної середньої освіти (державне замовлення) – не менше за 125;

для медичних спеціальностей, зокрема стоматологія (222, 228), педіатрія – 150 (за винятком вступників за конкурсним балом більше 175 балів);

для здобуття освітнього рівня магістра за спеціальністю фармація, промислова фармація (226) – 130 балів;

для спеціальностей галузей право (08), публічне управління, адміністрування (28), міжнародні відносини (29) – 140 балів.

                           10. Хто може видавати атестат?

Свідоцтво про повну загальну середню освіту може видавати як школа, що знаходиться у місті постійного проживання дитини, так і заклад освіти, куди її зараховано тимчасово, розповів голова комітету ВР з питань освіти і науки Сергій Бабак.

Для того, щоб отримати документ, необхідно зв'язатися з керівниками шкіл. Одна з них має зробити замовлення на свідоцтво."Тому потрібно зареєструватися у школі, де тимчасово проживаєте. Можете обрати будь-який заклад освіти, можна доєднатися до будь-якої онлайн-школи, що є на сайті МОН, особливо якщо ви за кордоном", – наголосив Бабак.

                           11. Чи буде враховуватись середній бал атестата?

За словами Олега Шарова, цього року середній бал атестата при вступі враховуватися не буде, незважаючи на те, що закон України про вищу освіту передбачає врахування цих балів."Умови видачі документів про освіту, зокрема свідоцтв про повну загальну середню освіту, про базову загальну середню освіту, цього року дуже різні.Оцінки можуть бути "випадковими", які нічим не можна обгрунтувати, тому що дитина приїхала з іншого регіону України. Щоб не ставити дітей в абсолютно різні та несправедливі умови, ухвалено рішення не враховувати результати середніх балів документів про освіту", – пояснив генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН.    https://life.pravda.com.ua/society/2022/04/1/248064

 

 

Нагадую, що всю достовірну інформацію ми  відстежуємо  на сайті УЦОЯО, ДРЦОЯО

https://testportal.gov.ua/vazhlyva-informatsiya-dlya-vstupnykiv-i-kerivnykiv-zakladiv-osvity

 

Хочемо подякувати Збройним Силам України, бійцям територіальної оборони, рятувальним службам, медикам, працівникам соціальної інфраструктури за життя!

Усе буде Україна!

Немає коментарів:

Дописати коментар