Уроки


Шановні колеги! Війна змінила підходи до викладення матеріалу. Сьогодні, коли треба надавати інформацію лаконічно, максимально чітко, а іноді й швидко, відмітати другорядні речі та зосереджувати увагу дітей лише на головному, презентація до кожного уроку стала просто необхідністю. Презентації сприяють перетворенню заняття в інтерактивну дію.

Дистанційно урок провести ефективно без візуалізації матеріалу нелегко.                Найпоширенішою формою можна назвати роботу з комп'ютерними презентаціями, виконаними в програмі PowerPoint. Вона найбільш універсальна, проста в роботі. Основна функція презентації - служити наочним матеріалом. 
Презентація - це:
• допоміжний інструмент для більш ефективного сприйняття усної інформації;
наочний  супровід;
засіб впливу на візуальний канал сприйняття при поясненні нового матеріалу уроку.
       

 Презентація на уроці виконує дві основні функції: інформаційну та навчальну.  Презентації можуть бути однією з форм звітності по завершенні роботи над проектом, дослідженням, мікродослідженням. Крім того, презентація може використовуватися в якості домашнього завдання. Пропоную варіанти власних презентацій до уроків української мови та літератури. Сподіваюся, що вони комусь можуть стати у пригоді. Сама не раз користувалася матеріалами колег із інтернету. Вдячна за цю допомогу їм. Сьогодні маю час поділитися своїми наробками.

Фонетика. Орфоепія. Графіка. Орфографія. Вступ.   5 клас. Українська мова. 

 https://www.slideshare.net/secret/nbCYO1a1cOyfL6


 




Інтегрований урок
(українська література-образотворче мистецтво)

ТЕМА: Щирість ліричного самовираження та унікальний зоровий образ України (за поезією «Любіть Україну!» В.Сосюри, картинами А.Куїнджі).

Матеріали уроку можна переглянути ТУТ.




Авторський розвивальний навчальний урок з  української літератури  на українознавчій основі.



Матеріали уроку можна переглянути ТУТ

Презентацію до уроку можна переглянути  ТУТ





МЕТОДИЧНА СКАРБНИЧКА ДЛЯ УЧИТЕЛЯ

 Матеріал можна знайти  ТУТ       На допомогу вчителю




Консультація для педагогів:  

інтерактивний дидактичний посібник. 

Що таке лепбук, навіщо він потрібен і з чого почати?

Лепбук –порівняно новий засіб навчання. Вперше  створювати лепбукі почали американці, сьогодні його широко використовують у навчальних закладах Італії, Франції, США, Великої Британії.  Лепбукінг – ефективний освітній метод, який дозволяє розвивати різнобічну творчу особистість. Лепбук –  це книжка-розкладачка з кишеньками, дверцятами, віконцями, вкладками і рухливими деталями, в яку поміщені матеріали на одну тему. Це  гарний спосіб закріпити певну тему, осмислити зміст книги, провести дослідницьку роботу, у процесі якої дитина бере участі в пошуку, аналізі та сортуванні  інформації.
З чого складається лепбук?
Лепбук складається з папки формату А3, в яку вклеюються кишеньки, книжки-розкладачки, віконця і інші деталі з наочною інформацією за темою.
Що вам знадобиться?
·        роздруковані шаблони Лепбука;
·        аркуш цупкого паперу формату А3 або 2 аркуша А4;
·        ножиці;
·        клей олівець;
·        кольорові олівці, фломастери, різнобарвні ручки;
·        скотч;
·        безмежна фантазія.
Як зробити папку лепбука?
Візьміть щільний папір формату А3 або два аркуші формату А4 і складіть їх у вигляді книжки. Можна використовувати  шаблони для створення лепбука, які легко можна  знайти  в інтернеті.
Навіщо потрібен лепбук?
1. Він допомагає дитині організувати інформацію за темою , що вивчається і краще зрозуміти і запам'ятати матеріал.
2. Це посіб для повторення. У будь-який зручний час дитина просто відкриває лепбук і з радістю повторює матеріал, розглядаючи зроблену своїми ж руками книжку.
3. Дитина навчиться самостійно збирати і організовувати інформацію - хороша підготовка до дослідної роботи, роботи над проектом.
4. Створення лепбука є одним з видів спільної діяльності дорослих  і дітей. А може бути ще і формою представлення підсумків проекту або тематичного тижня.
На мою думку,  створювати лепбуки можна  і дорослим, як засіб візуалізації, у методичній роботі.
Бажаю успіху.

Немає коментарів:

Дописати коментар