пʼятниця, 22 листопада 2019 р.

КОНКУРС «УЧИТЕЛЬ РОКУ-2020»




Учитель року — щорічний всеукраїнський конкурс, що проводиться з метою стимулювання участі педагогів у процесах становлення та розвитку ефективної національної системи освіти та популяризації кращих і новітніх педагогічних практик, зростання професійної майстерності вчителів. Цього року конкурс проводиться у номінаціях «Початкова школа», «Історія», «Зарубіжна література», «Хімія», «Образотворче мистецтво».
 Непростий шлях необхідно пройти учителю перш ніж він буде проводити урок.
Так, наприклад, цьогоріч педагоги Краматорської української гімназії Кіркеснер Валентина Олександрівна, учитель початкових класів та Шелкова Катерина Олександрівна, учитель зарубіжної літератури, брали участь у відповідних номінаціях. Їм довелося пройти чимало випробувань:
·        Провести майстер-клас;
·        Подолати методичний практикум;
·        Виконати практичну роботу та тестування;
·        Презентувати проєкт;
·        Провести урок у незнайомому класі на тему, оголошену напередодні.
Отже, багато випробувань успішно подолано. Вітаємо педагогів гімназії, учасників міського етапу конкурсу «Учитель року-2020»
Кіркеснер Валентину Олександрівну,учителя початкових класів,яка посіла ІІ місце  в номінації «Початкова освіта» та Шелкову Катерину Олександрівну, учителя зарубіжної літератури, яка посіла ІІІ місце в номінації «Зарубіжна література». Бажаємо не зупинятися, а йти вперед, творчості та натхнення, нових злетів та нових обріїв.
Дозвольте нагадати «Притчу про майстра».
Якось увечері зібралися разом музичні інструменти: скрипка, саксофон, труба, сопілка і контрабас. І виникла між ними суперечка: хто краще за всіх грає?Кожен інструмент почав виводити свою мелодію, показувати свою майстерність. Але виходила не музика, а жахливі звуки. І чим більше старався кожен із них, тим потворнішою була мелодія.Але з'явилася людина й одним помахом руки зупинила ці звуки, сказавши «Друзі, мелодія – це одно ціле. Нехай кожний прислухається до іншого і побачите, що вийде». Людина знову махнула рукою, і спочатку несміливо, а потім усе краще зазвучала мелодія, у якій було чути смуток скрипок, ліричність саксофона, оптимізм труби, ніжність сопілки, величність контрабаса. Інструменти грали. А мелодія все звучала і звучала, поєднуючи звуки в єдине ціле.
Як важливо, щоб роботу оркестру хтось направляв, допомагав вивести мелодію, зазвучати! Досягнення гармонії можливе тоді, коли всі об'єднані єдиною волею та спільною метою. Нехай  когорта педагогів-майстрів  поповнюється щоріч новими іменами.


Кіркеснер Валентина Олександрівна, учитель початкових класів КУГ

 Шелкова Катерина Олександрівна, учитель зарубіжної літератури КУГ




середа, 20 листопада 2019 р.

З ДНЕМ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ



Цього року в четвер, 21 листопада, Україна вже шостий рік поспіль відзначатиме День Гідності та Свободи, що об’єднав дві події, які назавжди змінили історію українського сьогодення. Україна вже заплатила високу ціну за те, що обрала свободу. З вини російського агресора на сьогодні також втрачено тисячі українців, які загинули обороняючи мирне життя, незалежність і територіальну цілісність України.
Метою запровадження пам’ятної дати стало утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття.
Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з шаною зберігати і захищати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за нашу прекрасну країну - Україну!



пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

День української писемності та мови




День української писемності та мови відзначається 9 листопада.
Його встановлено указом Президента України 6 листопада 1997 року «на підтримку ініціативи громадських організацій... в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
Нестор Літописець був монахом Києво-Печерського монастиря (бл. 1114 р.), першим давньоруським письменником і літописцем, послідовником творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Автор житій князів Бориса і Гліба, Феодосія Печерського; традиційно вважається одним із авторів «Повісті минулих літ». Саме Нестор увів історію Русі в річище всесвітньої історії.
Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, а також проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого традиційно приєдналися й педагоги та гімназисти. Найголовніше в ньому – це і перевірка знань, а також солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово. 
Сьогодні свято української мови – одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники.
Мова – одна із найважливіших ознак нації. Саме вона підтримує національну самосвідомість, любов до рідної землі та повагу до себе. Українська мова увібрала в себе найкращі та найвеличніші здобутки нашого народу.
Наша мова виборола своє право на існування. Із здобуттям Україною незалежності, одним із найважливіших завдань, що постало перед державою, було створити умови для розвитку і утвердження української мови як державної. 
Наше ставлення до рідної мови формує ставлення світової спільноти до нас, як до нації. Від нас залежить, якими побачить українців світ. Зберігати і розвивати рідну мову – це будувати незалежну, справді вільну країну, виховувати гідних представників свого народу і пишатися своєю Батьківщиною.
З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.
Тож утверджуймо рідну мову, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну та українців. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!