понеділок, 31 серпня 2015 р.

Конкурс від ЮНІСЕФ


ЮНІСЕФ  Україна оголосила конкурс оповідань «Якби у мене був конструктор  «Лего»   як би я його використовував?»  До участі в ньому запрошувалися керівники та працівники ДНЗ та ЗНЗ. Обсяг оповідань орієнтовно  1 сторінка. 50 закладів – переможців отримали  конструктори  «Лего».
Серед переможців  заступник директора Краматорської української гімназії-
СЕЗЬКО Тетяна Анатоліївна





Якби у мене був конструктор «Лего» як би я його використала?»
          Працюю з дітьми більше 20 років. Розвиваюся разом із ними, вчуся творити, мріяти, втілювати задумане в життя. А ще  я мама двох чарівних  дітей. Старшому - 19, а меншій – 7.
     Конструктор «Лего» ввійшов у моє життя давно, разом із народженням мого сина. Відомо, що  із фігурок  Лего  можна зробити будь-що : збудувати будинок, зібрати різні об’єкти, створити роботів тощо. За допомогою різнокольорових цеглинок можна створити місто своєї мрії, створити гру і навіть зняти мультфільм. «Лего» - це набагато більше , ніж просто конструктор. За допомогою нього можна створювати, розігрувати ситуації, вигадувати фантастичні історії, учити дитину  критично мислити, творити. А значить у вигляді захоплюючої гри навчати та розвивати малюка. Не лише малюка… Мушу зізнатися , що із задоволенням у «Лего» грає вся моя родина.
Отже, конструктор «Лего»  можна використовувати у навчанні для  створення ситуації успіху, концентрації уваги, розвитку уяви, фантазії, пам’яті, творчих здібностей, для формування почуття відповідальності , коли виконуєш роботу в команді,  виховання  терпіння та зосередженості .
         Застосування чарівних кубиків конструктора може бути різноманітним. Для дітей молодшого шкільного віку «Лего» можна використовувати як на уроках , так  і у позаурочній діяльності. Наприклад, для того , щоб  згуртувати дітей, які тільки-но прийшли до школи, можна об’єднати їх спільною справою – будування чарівного майданчику чи будинку, де можна гратися усім разом. А для цього необхідно розподілити обов’язки між усіма членами групи, дотримуватися інструкцій, чітко виконувати дії, не підвести товариша-однокласника, створити свій, незвичайний об’єкт. А ще, на мою думку, є важливим , особливо у сьогоднішньому світі комп’ютерних технологій та швидкого розвитку прогресу, навчити дітей доброзичливиго ставлення до інших, підтримки та  толерантності. Також для дітей цього віку дуже важливий розвиток  дрібної моторики рук . А у цьому, безперечно, допоможе «Лего».
Спостерігаючи за грою дітей конструктором на перервах ( ми у навчальному закладі  практикуємо використання конструкторів, не таких прекрасних  як «Лего», під час годин відпочинку та перерв), помітила  одну особливість : непосидючі діти також долучаються до цієї роботи і навіть захоплюються нею. Тобто використання конструктора може позитивно вплинути на формування особистісних якостей дитини. Ця роботи майже завжди супроводжується гучними розмовами, веселим сміхом, приносить задоволення всім учасникам, учить культурі спілкування, виховує командний дух, навчає цінувати час.
         Для старших дітей можна запропонувати знімати відеороліки, виконувати відеопроекти із застосуванням фігурок конструктора «Лего». Моделюючи уявні ситуації,  старшокласники можуть коментувати поведінку своїх героїв, тим самим розвивати творчу уяву, розв’язувати конфліктні ситуації, учитися спілкуванню.
Діти дуже вразливі, а тому  дуже важливо їх підбадьорити, підтримати, допомогти повірити у те, що всі труднощі можна подолати і безвихідних ситуацій не буває, тобто створити ситуацію успіху. А в цьому, переконана,  можуть навчити різнокольорові цеглинки конструктора «Лего».
І якби у мене був конструктор «Лего» , то я б ним поділилася  зі своїми учнями – учнями Краматорської української гімназії. Думаю, що їх світ мрій став би на  цеглинку яскравішим та різнобарвнішим.


Сезько Тетяна Анатоліївна,
заступник директора з
навчально- виховної роботи Краматорської української гімназії ,
учитель української мови та літератури
вищої кваліфікаційної категорії,
з педагогічним званням «старший учитель».

      Учні початкових класів Краматорської української гімназії отримають набори «Лего». Розвивайтесь, мрійте, фантазуйте разом із «Лего».