неділя, 4 грудня 2016 р.

Погляд у майбутнє.

Нова школа-це територія нових освітніх можливостей.



   Хочу презентувати наше бачення Нової школи, яку створюємо на базі Краматорської української гімназії.
 Це успішний заклад, який має власний стиль. Ми надаємо якісні освітні послуги. Ми  патріоти. Сьогодні ми будуємо майбутнє.
        Наші можливості – творчий колектив однодумців, професіоналів,  безкоштовний доступ до мережі Інтернет, у перспективі нові класи фізики, математики, хімії, біології, інформатики, наявність мультимедійних комплексів; відремонтовані спортивні зали і класні кімнати, проведені заходи з енергоефективності —пластикові вікна, утеплення  приміщень.
         Основна функція –ефективне використання та розвиток сильних сторін  Краматорської української гімназії; побудова відкритої системи; реальний шлях створення рівних можливостей для отримання якісної освіти.
Кредо  Нової школи: Від успіху кожного учня сьогодні – до процвітання України завтра.
Наш девіз: Навчати і виховувати  – значить готувати до життя.
Місією Нової школи вбачаємо виховання  полікультурної особистості, патріота, інноватора.
Можемо навчати цікаво, сучасно, ефективно.
ІННОВАЦІЙНА ІДЕЯ РОЗВИТКУ ЗАКЛАДУ.
Персоналізація освіти : свобода управління, свобода викладання, свобода навчання.
ПРИНЦИПИ ОСВІТИ НОВОЇ ШКОЛИ:
1. Безкоштовність.
2. Свобода вибору.
3.Індивідуальність.
4. Практична спрямованість навчання – головне правило викладання.
5.Правда, самостійність, любов.
         Наші цінності:
      Ми цінуємо кожного
      Діємо в команді,
      Постійно розвиваємося,
      Ми прагнемо досконалості.
      Цінуємо слово, справу, особистість.
Освітній процес у навчальному закладі спрямований на виховання патріотів України, що водночас відчували б себе громадянами європейського світу, які поділяють європейські цінності
СИСТЕМА ОРГАНІЗАЦІЇ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ у новій школі включатиме як традиційні форми навчання , так і нетрадиційні:
o   Індивідуальні освітні маршрути (ІОМ)
o   пошуково-дослідницьку діяльність
o   студії, клуби, спецкурси тощо.
ПОЧАТКОВА ШКОЛА –буде навчати  думати  граючи.
СЕРЕДНЯ ЛАНКА-навчатимемо  цікаво та  доступно.
Старша школа- ПРОФІЛІЗАЦІЯ –навчання має бути   сучасним,  ефективним, доцільним.
         Ми виходимо  на новий рівень педагогічної діяльності. Модернізуємо  корпоративну етику  із впровадженням техніки коучингу.  Нова школа працюватиме на засадах «педагогіки партнерства». Учитель Нової школи – це педагог- професіонал, особистість, інноватор
          Нова школа  орієнтована  на високий рівень освіти; формування потреби здобувати знання, значущі для соціального становлення особистості.
         Виховання не буде винесено в окреме заняття, воно буде наскрізним.
          У формуванні виховного середовища братиме участь весь колектив школи.  Нова школа буде щільно співпрацювати з позашкільними закладами освіти, громадськими організаціями, волонтерським рухом, вищими навчальними закладами міста, області. Однією із важливих форм  демократичного управляння школою буде учнівське самоврядування
         Процес виховання- взаємодія трьох сторін: самої дитини, підтримка батьків та мудрого учителя. Тільки спільними зусиллями можна створити умови для розвитку та виховання дитини, допомогти їй у набутті необхідного соціального досвіду.
           Життя та діяльність  шкільного  колективу будуватиметься на  принципах:
Єдності  та цілісності.
Постійного  руху вперед.
Організації різноманітної діяльності.
Формування почуття честі, відповідальності, патріотизму.
 Спадкоємності поколінь, збереження колективних традицій.
Нова школа-це територія нових освітніх можливостей.




четвер, 24 листопада 2016 р.

Результати опитування в рамках спільної програми.

Сьогодні – 23 листопада 2016 року – оприлюднено проміжний звіт за результатами опитування в рамках спільної ініціативи руху EdCamp в Україні і Міністерства освіти і науки України з дебюрократизації шкільної діяльності «Діти і папери: як досягти балансу у школі?», http://mon.edcamp.org .ua.
На момент закінчення в опитуванні взяли участь 6 399 учителів і учительок та 2 282 адміністратори й адміністраторки освіти. І ось 5 цікавих фактів з проміжного звіту:
·        учительство, у середньому, працює 66 годин на тиждень (з яких на ведення документації йде 7), а адміністрація – 76 (із них на «папери» витрачається 12 годин); 
·        кількість справ, яку, в середньому налічує номенклатура сучасної української школи – 72. І, на думку опитаних, майже половина з них – 34 – є зайвими; 
·        70% опитаних педагогів підтримали скасування без додаткового доопрацювання «Обліку дітей шкільного віку за територією обслуговування навчального закладу»; 62% осіб з адміністрацій підтримали таку ж процедуру з «Планами та звітами з проведення виховних та предметних заходів»; 
·        старшим за 50 років освітянам притаманна більша віра у силу владної вертикалі, молоді ж освітяни значно більше вірять у місцеві, обласні органи влади і шкільні адміністрації як у реальних агентів змін з розвантаження; 
·        для друку всієї необхідної документації в школах України за рік витрачається понад 60 мільйонів гривень. 
     Скільки ж дерев потрібно, щоб забезпечити документообіг у всіх школах України? На що педагоги хочуть витрачати вільний час? Які рішення пропонують педагоги та адміністратори освіти щодо кожного конкретного документу?
Знайти відповіді на ці та інші запитання, дізнатися більше про результати опитування «Діти і папери» можна за посиланням на проміжний звіт http://bit.ly/childrenand papers.
Узяти участь у публічному обговоренні результатів опитування можна 
до 1 грудня 2016 року на Онлайн-толоці EdCamp Ukraine за посиланням http://aka.ms/edcam pukraine
Будь ласка, знайомтеся з результатами опитування та долучайтеся до обговорення - зараз унікальна можливість, коли все у наших руках!


неділя, 13 листопада 2016 р.

Текст диктанту національної єдності. Перевірмо себе.

Текст диктанту національної єдності.  Перевірмо себе.


     Коли й де виник диктант як спосіб перевірки грамотності, навряд чи скажеш напевне, але відомо, що саме слово «диктант» походить з латини. Це слово-чужинець має чимало родичів у нашій мові: диктувати й диктор, диктат і навіть диктатор.
      Наш диктант, однак, нічого спільного, крім етимології, не має ні з диктатом, ні з диктаторами: ця акція, що відбувається в День української писемності та мови вже вшістнадцяте, добровільна.
          До речі, теле- й радіодиктанти пишуть французи, і поляки, і китайці… Та український диктант особливий, по-святковому врочистий. Щороку дев’ятого листопада, уважно прислухаючись до голосу Українського радіо, пишуть диктант люди різного соціального статусу й віку.
         І хоч раніше текст писали пером, останнє півстоліття – кульковою ручкою, а згодом, кажуть, можна буде набирати його на комп’ютері, диктант усе одно єднатиме нас!
ТЕКСТ РАДІОДИКТАНТУ
Україна на зламі тисячоліть

       За легендою, апостол Андрій Первозваний на одному з пагорбів, де нині Андріївська церква, напророчив: “На горах цих возсіяє благодать Божа, буде город великий і воздвигне Бог багато церков”. Передбачення збулося: на високому дніпровському березі народився золотоверхий Київ.
       Минали роки – слава про Київську Русь гриміла на весь світ, адже на зламі першого тисячоліття тут бурхливо розвивалися торгівля, право, освіта, культура. Королівським дворам Європи було за честь поріднитися з володарями Києва. Промовистим є такий факт: Анна, високоосвічена дочка Ярослава Мудрого, ставши королевою Франції, підписувала державні акти своїм ім’ям, тоді як її чоловік, король Генрик Перший, ставив усього-на-всього хрестик.
       Наша історія славна ще й звитяжними боями: упродовж століть відчайдушні козаки захищали Україну й усю Європу від дикої орди. Прикро, що на зламі другого тисячоліття нам, українцям, ціною життя найкращих синів доводиться боронити від східних сусідів свій європейський вибір. Сьогодні ми по-особливому розуміємо Шевченкову настанову любити Україну “во врем’я люте” і знаємо, що вистоїмо, бо за нами правда й славна історія.


четвер, 29 вересня 2016 р.


                             Шановні колеги! Вітаю зі святом!

          Прийміть найщиріші вітання у Ваше професійне свято. Нехай цей рік принесе багато світлих і щасливих днів, стане роком звершень і добрих справ. Бажаю невичерпної творчої енергії, успіхів у всіх починаннях, високих професійних досягнень. Нехай у Ваших справах завжди буде дух творення і оптимізму. Бажаю міцного здоров’я, миру, щастя, родинного затишку.
        


вівторок, 20 вересня 2016 р.

Масштабна ініціатива EdCamp

Приєднуйтесь до масштабної ініціативи

EdCamp Ukraine  –«Діти і папери: як досягти балансу у школі?»

Команда EdCamp Ukraine, працюючи над тим, щоб голос освітян був почутий, започаткувала спільно з Міністерством освіти і науки України ініціативу «Діти і папери: як досягти балансу у школі» у партнерстві з Microsoft Україна, Видавничою групою «Основа» та видавництвом «Ранок». Якщо Ви втомилися від нескінченної паперотворчості та хочете долати бюрократію у школі, – скажіть усе, що думаєте щодо розвантаження вчительської та адміністративної роботи за посиланням http://mon.edcamp.org.ua до 13 жовтня.

неділя, 11 вересня 2016 р.

ШЛЯХ ДО УСПІХУ.

Поставити справу так, щоб усе, що підлягало вивченню, вивчалось:

-легко;
-швидко;
-грунтовно.
Я.А.Коменський



середа, 31 серпня 2016 р.

1 вересня- День знань.

Вітаю зі святом 1 вересня !
            1 вересня. Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і часто нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень. Особливим і, безперечно, визначальним у житті він стане для першачків. Не менш важливим він буде для одинадцятикласників, яким доведеться  незабаром обирати професію.
Яким буде їх вибір – залежить тільки від них.
           Хай  святковий день буде яскравим, насиченим, мирним. Хай  у цей день кожне людське серце, хвилюючись відгукується на заклик першого дзвоника!
            Шановні колеги! Нинішній рік має стати роком реформ в освіті. Нам здійснювати ці зміни. Сьогодні життя вимагає інтелектуально розвиненої особистості і разом із цим толерантної, відкритої до демократичного спілкування й розвитку в національному та міжнародному вимірі. Переконана, що головне завдання  освіти полягає в тому, щоб надати можливість усім без винятку проявити свої таланти та творчий потенціал. Учитель є ключовою фігурою у цьому поступі. Тож бажаю Вам розпочати діяти саме зараз, робити лише те, що до снаги, вірити у свої сили та здібності своїх вихованців, надихати, бути прикладом. Успіхів, творчого натхнення, родинного затишку, мирного неба.
                                                                               Тетяна Сезько.

четвер, 25 серпня 2016 р.

Модель опорної школи. Погляд у майбутнє.

 Технічно оснащені навчальні кабінети, зони відпочинку, здорове харчування, сучасна сантехніка.


 Нова модель поведінки учителя на уроці,  модернізація  корпоративної етики із впровадженням техніки коучингу, науково-методичний супровід навчально-виховного процесу, модернізована структура методичної роботи.


 Перегляд наповнюваності класів, вільний вибір  предметів, реформування  усіх ланок школи: початкова школа-середня ланка-старші класи, модернізована модель випускника школи.


Вихід на новий рівень педагогічної діяльності; орієнтація на високий рівень освіти; формування потреби здобувати знання, значущі для соціального становлення особистості; розширення мережі позакласної роботи; науково-дослідницька робота учнів та вчителів;виховання свідомого громадянина-патріота  України.



Модель опорної школи можна переглянути ТУТ.


субота, 28 травня 2016 р.

Випуск 2016.

                                                           Вітаю  випускників  2016!

                                         Любі  діти! 

        Сердечно вітаю вас зі святом . Для багатьох учнівце успішне подолання чергового рубежу в гімназійному житті, перехід до наступного класу, а для декого - сьогоднішній день особливо радісний і пам’ятний. Адже ви прощаєтеся з гімназією й вирушаєте у самостійне доросле життяЩиро бажаю вам особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів!  Щедрої  вам долі, вірних друзів, наснаги, оптимізму та невичерпної енергії!

      Будьте сміливими у мріях, наполегливими - у діях, успішними - у результатах. Щасти вам у всьому


неділя, 22 травня 2016 р.

День вишиванки у Краматорській українській гімназії

              Вдягни, дитино, рідну вишиванку
І українцем йди у білий світ.
       Дивуйся світу в росянім серпанку
            Й люби цю землю вже з дитячих літ.


Я — українець! І горджуся цим.











         Учись, дитино, гарно вишивати —
Це творчість і поезія душі.
      У вишивці закладено багато...
     Від неї відцуратись не спіши.
            У ній краса,билина, дума й казка,
                  В ній подих вітру, шепіт квітів й трав,
                   Любов, турбота, ніжність мами, ласка,
               Чарівність й диво сонячних заграв.

День вишиванки цього року співпав із ДПА з української мови у 4-х класах. Вишиванка-оберіг  допомогла дітям успішно впоратись із завданнями.




         А я іду по світу в вишиванці
                     Встає над світом щире сонце вранці
            І землю гріє променем ясним.
          А я іду по світу в вишиванці.
              Я — українець! І горджуся цим.