субота, 24 лютого 2024 р.

10 РОКІВ НЕЗЛАМНОСТІ

 


«Коли настане день/ Закінчиться війна!” В очікування цього дня живу. Сьогодні неодноразово читала дописи, де говориться про те, що ми такого не очікували тоді 24 лютого, і стає якось дивно. Йшла війна на сході, а ми якось не очікували? А ми, на Донбасі, жили, працювали, брали участь у конкурсах і перемагали, навчали й навчалися, дорослішали наші діти та онуки… і знали, що ворог на відстані витягнутої руки готується, зміцнює свій кулак,  постійно сує свій ніс на нашу територію, перевіряючи, де дамо слабину, вбиває наших хлопців та дівчат. Тому того дня, 24 лютого, при перших вибухах знала, що відбулося. Першим, кому в такому випадку телефонуєш, найдорожчому, хто далеко від тебе. І в ту хвилину, коли почула його голос в слухавці  й разом із тим потужний вибух там, за майже 1000 км. від себе, вже знала, що це скрізь. Тому й діялося якось на автоматі так, ніби це вже робила (а таки робила): чітко, швидко, виважено. Почуття та відчуття протягом цього часу змінювалися. Лють, ненависть, агресія, відчай,  страшенний біль втрат найкращих із нас; разом із тим були й радісні хвилини, і повага й любов, підтримка, захоплення, відчуття неймовірної єдності, піднесення  та вдячності.  Низький уклін всім, хто захищає нас на передовій, волонтерам, які  допомагають наближати Перемогу, кожному, хто  працює задля нашого майбутнього і світла пам’ять тим, хто назавжди залишився на полі бою. Нас не зламати! Не можна розслаблятися, бути пасивними. Роби те, що можеш найкраще й там, де ти є. Наближай той день, «коли закінчиться війна» нашою Перемогою. Смерть ворогам. Слава ЗСУ! Слава Україні!



неділя, 18 лютого 2024 р.

ПЕРЕМОГА В ФАХОВОМУ КОНКУРСІ


 ІV МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ ТА ОСВІТНІХ УСТАНОВ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ «УКРАЇНОЗНАВЧІ ПРІОРИТЕТИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ»

 

Відповідно до  наказу   Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України від 14.02.2024 р. № 16 Сезько Тетяна Анатоліївна стала переможцем (посіла І  місце) у номінації «Авторський навчальний урок на українознавчій основі для базової загальної середньої школи (5–9 класи)»

За результатами рецензування конкурсних робіт учителів та підсумками роботи журі Конкурсу визначити серед учасників ІV Міжнародного конкурсу
для вчителів закладів загальної середньої освіти України та освітніх установ української діаспори «Українознавчі пріоритети освітнього процесу» переможців (наказ НДІУ від 14.02.2024 р. № 16).
Загалом заслужену перемогу в конкурсі здобули біля 500 педагогів з усіх регіонів України і закордоння.
Тематика цьогорічних конкурсних уроків і виховних заходів дуже різноманітна: від поглиблення знань дітей про свою Батьківщину, традиції українського народу, красу і неповторність рідного краю до формування почуття гордості й приналежності до українського народу, який героїчно боронить власну державу, долучення до волонтерського руху; глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їхньої пам’яті; поваги до Збройних Сил України й усіх причетних до справи захисту нашої Вітчизни, ознайомлення здобувачів освіти з найважливішими воєнними подіями російсько-української війни. Важливими напрямами виховної роботи в ЗЗСО є розкриття теми згуртованості та героїзму українців, громадянської відповідальності а також визначеності своєї участі, допомагаючи ЗСУ.
За результатами конкурсу планується видання електронного навчально-методичного збірника. Дипломи для переможців конкурсу будуть надіслані на електронні пошти учасників до 15 березня 2024 р.

Беру участь в цьому конкурсі не вперше й перемагаю теж не вперше, але сьогодні особливе почуття. Вдячна за відзнаку моєї праці.