четвер, 30 грудня 2021 р.

З НОВИМ РОКОМ!

 


Вітаю усіх відвідувачів мого сайту з прийдешніми святами, з початком  року! Хай нові ідеї, проекти та перспективи принесуть багато радості та натхнення! Хай родинне тепло створить затишну та приємну атмосферу, хай трапляються справжні дива та неочікувані сюрпризи! Теплоти бажаю та краси, грандіозних планів на майбутнє та щедрих дарів від Всесвіту! Гармонійних стосунків, мирних світанків, подорожей та відкриттів. Упевненості у діях, виваженості. Смакуйте кожною миттєвістю, вірте у себе, вірте у диво, вірте у любов, вірте у добро. І все це неодмінно буде у Вашому житті. Будьте здоровими та щасливими.



понеділок, 6 грудня 2021 р.

 


Шановні військовослужбовці, захисники України! Прийміть щирі вітання з Днем Збройних Сил України.

 

Немає більш благородної місії, ніж захист свого народу, рідної землі. Українські військові – це справжня армія незламних та нескорених бійців, патріотів, які вже котрий рік в умовах війни демонструють мужність, звитягу, силу духу, волю та неабияке бажання перемогти ворога.

Сьогодні  День Збройних сил України ми зустрічаємо   в особливих умовах, а тисячі офіцерів і солдатів, серед яких і наші земляки  героїчно захищають свою Батьківщину зі зброєю в руках на Сході країни. На жаль, серед наших земляків є й ті, хто загинув у боротьбі з ворогом, - пам'ять про них назавжди залишиться в наших серцях.

Низький уклін  матерям, які виховали синів та доньок, що вдягнули військову форму, обрали професію захисника, а в умовах війни на передовій боронять нашу землю!

Миру й злагоди! Бажаю усім із честю пройти складні випробування, що випали на   долю, повернутися до рідних домівок живими і здоровими!

 

пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

П’ЯТІ КЛАСИ НУШ:НОВІ ГОРИЗОНТИ

 


Наче не так давно,  з 1 вересня 2018 року  стартувала повномасштабна реформа загальної середньої освіти, учні всіх перших класів України,   у тому числі  60 учнів 1-х класів Краматорської української гімназії, почали  навчатись за новим  Державним стандартом  початкової освіти. Ми ж  були учасниками пілотного проєкту, а тому для нас реформа почалася раніше, з 1.09.2017 р. За роки впровадження як досягнень, так і проблем було чимало. Зроблено відповідні висновки, переглянуто підходи до системи оцінювання та викладання, створення нового сучасного освітнього простору тощо.

 Сьогодні ми є учасниками    інноваційного освітнього  проєкту  всеукраїнського рівня за темою «Розроблення та впровадження навчально-методичного забезпечення  для закладів загальною та середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». І знову ми на передовій освітніх реформ. Коло залучених до проєкту збільшено: це і класні керівники, вчителі-предметники, психолог, адміністрація.

Проєкт передбачає розроблення:

·         навчально-методичного забезпечення для реалізації нового Державного стандарту базової середньої освіти;

·         навчальних матеріалів для модельних навчальних програм;

·         організаційно-методичного інструментарію для педагогів базової школи на засадах концепції НУШ;

·         типової програми підвищення кваліфікації педпрацівників, дистанційних курсів підготовки;

·         системи оцінювання освітніх досягнень здобувачів загальної середньої освіти, а також її експериментальну апробацію, нових вимог до ДПА;

·         виховної складової освітнього процесу НУШ та його експериментальну перевірку.

У межах проєкту  було здійснено підготовку  вчителів-учасників проєкту до експериментального навчання за новим стандартом.

СПИСОК (ПІЛОТНИХ) ШКІЛ-УЧАСНИЦЬ МОЖНА ПРОГЛЯНУТИ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ  https://mon.gov.ua/storage/app/media/news/2021/21.04/Nakaz_406_02_04_2021.pdf

Етапи проєкту розподілили протягом 2021–2027 років:

1.      Організаційно-підготовчий (квітень–жовтень 2021 року). Створено робочу групу, яка здійснює науково-методичний супровід експерименту, розроблено навчальні та методичні матеріали, проведено тренінги для регіональних тренерів і адміністрацій шкіл у регіонах та підготовку для вчителів-учасників проєкту.

2.      Формувальний (листопад 2021–червень 2026). Здійснено коригування навчально-методичного забезпечення, прийнято рішення педагогічними колективами щодо системи оцінювання результатів навчання учнів.

3.      Узагальнювальний етап (липень 2026 – грудень 2027). Планують узагальнити результати проєкту та сформувати висновки, скоригувати навчальні матеріали, дослідити досягнення очікуваних результатів навчання учнів 9-х класів, підготувати та видати навчальні й методичні матеріали за результатами проєкту.

Заплановано чимало. Педагогічний колектив Краматорської української гімназії знаходиться на початку шляху. На даний момент у закладі здійснюється низка заходів щодо реалізації завдань проєкту:

1.      Творча група пройшла навчальні курси та тренінги. Продовжує цю роботу.

2.      Прийнято рішення щодо системи оцінювання досягнень учнів 1(5)-х класів. (протокол педради № 11 від 28.08.2021 р.)

3.      Здійснено оцінку результатів впровадження Держстандарту початкової освіти з метою узгодження дій  між початковою та середньою ланкою (VII Конгрес педагогів Донеччини)

4.      Обрано модельні програми з предметів.

5.      Створено усі умови для усіх учасників навчально-виховного процесу:

ü  ЯКІСНО ОРГАНІЗОВАНИЙ ФІЗИЧНИЙ ПРОСТІР

ü  СУЧАСНИЙ  ІНФОРМАЦІЙНО ЦИФРОВИЙ ПРОСТІР

ü  БЕЗПЕЧНЕ СЕРЕДОВИЩЕ ВЗАЄМОДІЇ  УСІХ УЧАСНИКІВ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ

6.      Проведено засідання педагогічної ради, де презентовано проміжні результати роботи за перший період роботи, окреслено задачі на другий етап.

Учасники  творчої групи на засіданні педради з теми: «СУЧАСНІ ОСВІТНІ ПРАКТИЧНІ ІНСТРУМЕНТИ ВЧИТЕЛЯ НУШ-ЗАПОРУКА УСПІШНОГО ПРОЦЕСУ ВИКЛАДАННЯ» представили свої напрацювання  (протокол № 1 від 22.11.2021 р.) Заступник директора Сезько Тетяна Анатоліївна запропонувала провести педраду у формі педради-презентації. Дана форма використовується для ознайомлення з педагогічними інноваціями, для  офіційного представлення нових освітніх програм, підручників, нового досвіду по певної педагогічної проблеми. За мету  ставили привертання уваги, ознайомлення з новими починаннями, їх суспільна оцінка, випрацювання рекомендацій для учителів-предметників, класних керівників, чек-листа для батьків учнів майбутніх пятикласників. На засіданні порушувалися наступні питання :

1. Ключові якості сучасного освітнього простору.  (Сезько Т.А.)





2. Адаптація учнів 1(5)-х класів до навчання. (Мартиненко К.Д.)









3.Універсальні форми оцінювання учнів. Формувальне оцінювання- шлях до успішного навчання. (Дедушева В.К., Шелкова К.О.)

4.Приклади сучасних освітніх інструментів учителя НУШ. Canva for education: стильна візуалізація навчального контенту. (Куликова А.Р.)



5.Підготовка класних керівників майбутніх 5-х класів до роботи по-новому. Чек-лист від класних керівників Грузіної Н.В., Єрмоліної Г.М.





Отже, ми лише на початку довгого шляху роботи над проєктом. Сьогодні освіта України переживає процес «перезавантаження»: вводяться нові Державні освітні стандарти, оновлені програми, підручники. Реальність стрімко змінюється: суспільство інформатизується, Україна все більше інтегрується в світовий простір. Ці фактори ставлять перед освітою інші завдання. Держстандарти і навчальні програми мають відповідати вимогам часу, тобто в них мають бути закладені найновіші досягнення науки, технологій, педагогічної думки, новий освітній зміст. Адже в освіті, крім змісту викладання, все інше —доповнення. Можна ставити різні бали, поєднувати, роз’єднувати предмети, але якість освіти визначається новими стандартами. І вони не повинні бути чимось застиглим, навпаки — це жива матерія, яка кожні 15—20 років має змінюватись. Оскільки нагромаджуються нові знання, нові психологічні підходи, педагогічні методики, навіть діти стають іншими.

Сутність змін пов’язана з необхідністю впровадження компетентнісно спрямованої освіти. Реалізувати завдання, виголошені у стандартах, можна за умови, якщо навчально-виховний процес в школі буде «спрямовано на розвиток активності, самостійності, творчих можливостей кожного школяра, оскільки суспільство потребує особистостей, здатних свідомо діяти, приймати власні рішення, швидко адаптуватися до змін».

Зміст середньої освіти є складною багаторівневою системою, що складається з 7 освітніх галузей, десятків навчальних предметів і сотень виховних заходів. Це 12 тисяч тем уроків, які повинен опановувати український учень протягом усього шкільного курсу навчання.

  Основною особливістю нового Державного стандарту є орієнтація вимог до рівня підготовки випускників на досягнення компетентностей. Діяльнісний підхід ґрунтується на визнанні діяльності основою, засобом і вирішальною умовою розвитку особистості. Він вимагає спеціальних зусиль, спрямованих на відбір й організацію діяльності учня, на активізацію і переведення його в позицію суб’єкта пізнання, праці та спілкування, що в свою чергу, передбачає вироблення умінь обирати мету, планувати свою роботу, організовувати, виконувати, коригувати, контролювати її, аналізувати й оцінювати її результати.

Орієнтація на досягнення компетентностей задає принципово іншу логіку організації загальної освіти, а саме логіку вирішення завдань і проблем, причому не тільки і не стільки індивідуального, скільки групового, парного, колективного характеру. Відповідно перед учителем, якщо він хоче в якості освітнього результату мати компетентність учнів, постає завдання не примушувати, а мотивувати їх до тієї чи іншої діяльності, формувати потребу у виконанні тих чи інших завдань, сприяти отриманню досвіду творчої діяльності та емоційно-ціннісного ставлення до знань і до процесу їх отримання.

Зміни стануть можливими лише, якщо збагнути, що традиційною метою шкільної освіти завжди було оволодіння системою знань, основами наук; пам’ять учнів перевантажувалась чисельними фактами, поняттями, іменами, датами. Але знання не завжди віддзеркалюються в діях. Наукою доведено, що для життєвого успіху необхідні не самі знання, а вміння їх застосувати відповідно до конкретної життєвої ситуації. І чим швидше ми це усвідомимо, тим краще буде результат. Тож роботи попереду чимало, але ми впораємося.

 

неділя, 24 жовтня 2021 р.

ПРОБНЕ ЗНО-2022

 Для того щоб знизити рівень тривоги з приводу процедури ЗНО, варто пройти пробне ЗНО.

Такий досвід допоможе ознайомитися з організаційними умовами проведення тестування (з порядком доступу до пункту тестування і робочого місця, особливостями роботи із бланками відповідей тощо), структурою та змістом тестових зошитів, а також з’ясувати рівень своїх навчальних досягнень і, як наслідок, уникнути зайвого хвилювання та зосередитися під час основної сесії саме на виконанні тестових завдань.Реєстрація для участі у пробному ЗНО-2022 триватиме протягом 5‒22 січня 2022 року. Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Пробне тестування з української мови, української мови і літератури відбудеться 19 березня, з історії України, з математики, математики (завдання рівня стандарту), з біології, з географії, з фізики, з хімії, а також з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької та французької) – 26 березня. У день проведення пробного ЗНО кожен зареєстрований учасник може скласти тест з одного навчального предмета.

Результати пробного ЗНО-2022 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 25 березня з української мови, української мови і літератури, 1 квітня — з інших навчальних предметів.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання є платною послугою для учасників та неприбутковою для організаторів і проводиться за кошти фізичних і юридичних осіб. Вартість тестування буде визначено регіональними центрами оцінювання якості освіти до 20 грудня 2021 року.

пʼятниця, 1 жовтня 2021 р.

З ДНЕМ ПРАЦІВНИКА ОСВІТИ!

 


Шановні колеги!  Щиро вітаю Вас із професійним святом – Днем працівника освіти, яке об’єднує всіх, хто допомагає молоді відкривати скарбницю знань, науки, мудрості.

Усіх нас об’єднує головна мета нашої спільної праці - допомагати молоді пізнати навколишній світ, здобути необхідні знання, а найголовніше – проявити таланти, набути моральні й духовні цінності та обрати свій життєвий шлях. Глибока  шана Вам, дорогі колеги, за високий професіоналізм, невтомний творчий пошук і прагнення виростити яскраві особистості, соціально активних громадян, справжніх патріотів України.

Бажаю міцного здоров’я, життєвої сили, енергії та наснаги для досягнення нових успіхів у професійній діяльності! Хай над Вами завжди сяє зірка людської вдячності всіх тих, кого Ви вивели в самостійне життя і кому дали знання, підтримку, натхнення. Невичерпної наснаги й оптимізму, добробуту, життєдайної сили та безхмарних, мирних  днів!

З професійним святом!

https://drive.google.com/file/d/1NiYUWT2BKuRfUD35c1CzJo0kGeh0BSZc/view?usp=sharing



четвер, 19 серпня 2021 р.

ПОДОРОЖ ДО ХАРКОВА ПЕРЕМОЖЦІВ КОНКУРСУ РЕЦЕНЗІЙ «ЧИТАЙ-ПИШИ», УЧНІВ КРАМАТОРСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ


 Сьогодні моя історія — звіт про  участь та перемогу в конкурсі «Читай-пиши» учнів Краматорської української гімназії, про важливість  занурення у світ Книги, про доброту та турботу, а ще про те, що  саме Книга вчить, розповідає, наставляє, змушує мислити, співпереживати та радіти разом з іншими людьми.

Конкурс відгуків на українські книжки «Читай-пиши» — щорічна можливість для школярів і школярок спробувати себе в ролі літературних критиків і критикинь. А ще — познайомитися з улюбленими авторами й авторками, побувати в нових місцях, отримати корисні подарунки та навіть — бути опублікованими!

Нагадаю, що «Читай-Пиши» — конкурс для тих, хто

·        любить читати та ділитися враженнями від прочитаного;

·        має від 10 до 17 років;

·        живе у Донецькій, Луганській та Харківській областях.

Щоб узяти участь у «Читай-Пиши 2021» треба було:

·        прочитати книжку українського автора чи авторки, бажано сучасних;

·        написати про неї відгук обсягом від 2 до 5 тисяч знаків;

·        або зняти відео тривалістю до 5 хвилин (монолог, діалог з кількома учасниками, розповідь з елементами буктрейлера тощо);

Майже півтисячі школярів Луганської, Донецької та Харківської областей віком 10-17 років узяли участь у конкурсі рецензій на твори українських авторів «Читай-Пиши». Найбільше робіт було з Донецької області. Учнями гімназії було надіслано 8 робіт. Переможцем конкурсу у номінації «Текстові рецензії»  став Бобулич Ігор( наставник Сезько Тетяна), учень 10-б класу та Романенко Анастасія, учениця 10-а класу, яка посіла призове місце у номінації «Відеорецензія».Примітним є те, що до фіналу ввійшли роботи Лілії Пархомчук та Ангеліни Масалітіної, учениць 10-б класу в номінації «Текстові рецензії», що свідчить про високий рівень робіт дівчат. Ігор Бобулич рецензував книгу «Anarchy in the UKR» Сергія Жадана. Анастасія Романенко рецензувала книгу «Не такий» Сергія Гридіна.




А до складу журі цьогорічного конкурсу увійшли: Сергій Жадан, Андрій Курков, Ганна Улюра, Ірина Славінська, Анастасія Музиченко, Ярослав Підгора-Гвяздовський, Таня Стус, Галина Ткачук, Маша Сердюк.

Окрім кількості робіт, організатори — Благодійний  Фонд Сергія Жадана, BaraBooka, Український інститут книги та видавництво Vivat — відзначали, що з року в рік роботи стають все кращими, діти більш ґрунтовно підходять до вибору тем і аналізу творів, а постійні учасники/ці фактично рік готуються до подачі заявок.

Головним подарунком для переможців стала літня мандрівка Харковом, де діти змогли познайомитися з різними професійними та культурними середовищами. Крім того, Ігор та Анастасія отримали сертифікати на книжки від цьогорічного співорганізатора конкурсу — видавництва Vivat, та корисні ґаджети: смарт-годинник і набор для відеоблогінгу . Та чи не найголовніше —текстові роботи учасників будуть надруковані на сторінках Журналу “Однокласник” та на сайті BaraBooka.  З незабутніми  враженнями ми повернулися з Харкова. Це — дивовижне місто. У самому його серці можна побачити останні досягнення високих технологій, а поряд — вузьки вулички, вимощені бруківкою, з маленькими старовинними будинками, обсадженими столітніми дубами. Тому цікаво було відвідати Харківський літературний музей (неофіц. назва ЛітМузей), дізнатися про історію розвитку телебачення,  відчути дух літературного Харкова 20-30 років, дізнатися більше про мешканців легендарного будинку письменників «Слово» (вул. Культури, 9), і разом із тим познайомитися із сучасною компанією «Промодо», яка допомагає розвивати бізнес  за допомогою   інтернет-маркетінгу. Дивовижні відчуття, нові знання та натхнення для розвитку ми привезли з Харкова.





Серед авторів, яких цьогоріч найбільше рецензували конкурсанти, — Андрій Кокотюха, Сашко Дерманський, Сергій Гридін, Андрій Бачинський, Оксана Лущевська, Мар’яна та Тарас Прохасько, Марія Сердюк, Леся Воронина, Сергій Жадан, Зірка Мензатюк, Галина Вдовиченко, Ірен Роздобудько та інші сучасні українські автор(к)и.

«Цього року загальний рівень конкурсних робіт значно вищий, аніж попередні. Рівень аналізу, критичного мислення, рефлексій та творчого осмислення прочитаного часом вражає, а глибина і щирість підлітків викликають щем і захват», — розповідає дитяча письменниця і організаторка подій BaraBooka Настя Музиченко.

Письменниця та керівниця проекту промоції дитячого читання BaraBooka Тетяна Стус додає: «Кількість відеовідгуків зросла більш ніж удвічі, що свідчить про популярність та зручність такого формату. А ще цього року ми намагалися говорити про те, що книга — це прекрасний привід до розмови, і скоро, до речі, презентуємо відеопроєкт “Читай-Пиши”, який буде цікавий і читакам і їхнім дорослим».

Цікаву думку висловив письменник та співорганізатор конкурсу Сергій Жадан, з рук якого  гімназисти отримували нагороду; «У школах на Сході України, як загалом і по всій країні, — все тримається на вчителях. І з одного боку це добре, бо свідчить про те, що система дає можливість щось робити, працювати, реалізовуватись. І там, де є зацікавлені і захоплені своєю справою вчителі, з’являються нові активності, формуються простори і спільноти з дітей, а подекуди і батьків. А з іншого — погано, бо це свідчить, що наша освітня система дуже вразлива. Там, де ми маємо пасивних і не зацікавлених учителів, діти мають набагато менше можливостей для отримання якісних знань, розвитку, виходу за межі своїх можливостей. У будь-якому випадку, все тримається на вчителях, якщо вони активні, дієві і готові працювати»








Голова БФ Сергія Жадана Ірина Куніцина говорить: «Цей проєкт, як і багато з того, що робить наш фонд, — це наша спроба допомагати дітям на Сході України. Ці діти ростуть у тривозі, бо війна дуже близько, але вони неймовірні, вони дуже тонко все відчувають, це видно і в текстах, і в тому, що вони говорять на зустрічах. Вони хочуть жити в здоровій країні і докладатися до її розвитку, бути щасливими людьми. І наша, дорослих, задача — підтримувати їх всіма силами. Що, власне, ми і робимо, за сприяння наших багатьох друзів, в тому числі з діаспори, фондів Razom for Ukraine та Ukraine Charity».

Керівниця відділу промоції читання Українського Інституту книги Анастасія Ярошик говорить: «Написання робіт, відвага податися та очікування результатів співмірні виграшу, а інколи навіть цінніші. Я переконана, що з цим конкурсом формується особлива спільнота, яка ширитиме та звеличуватиме український літературний процес, а учасники завдяки слову змінюють нашу дійсність уже сьогодні».

Зараз у книгах можна знайти все – від дитячих віршиків до наукових робіт з ядерної фізики, й усі вони – доступні кожному. Людина, яка прагне вчитися, обов’язково любить читати – вдумливо, натхненно. З такими людьми цікаво спілкуватися, бо в них широкий кругозір та цікаві думки про різні речі.

На зміну друкованим книгам прийшли книжки електронні. Їхній плюс у тому, що вони роблять потрібну інформацію максимально доступною для кожного. Лише від нас залежить, чи захочемо ми взяти від книжок те багатство, яке вони для нас зберігають.

Читайте й пишіть свої рецензії на книжки українських авторів. Як відомо, діти, які читають, стануть дорослими, які думають.



пʼятниця, 11 червня 2021 р.

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ВІД МОНУ



 

ТЕСТ НА ЦИФРОВУ ГРАМОТНІСТЬ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ

 

Нагадуємо про національний тест на цифрову грамотність «Цифрограм для вчителів», який спільно запустили Міністерство цифрової трансформації та Міністерство освіти і науки. Тест дає вчителям можливість оцінити власний рівень цифрової грамотності та вдосконалити цифрові навички.

Національний тест на цифрову грамотність для вчителів доступний за посиланням.

Цифрограм надає можливість оцінити 21 цифрову компетентність за 5-ма сферами та визначити, які з них потребують удосконалення, ефективніше будувати індивідуальну професійну траєкторію та відслідковувати динаміку професійного зростання. Цифрограм також дає можливість отримати сертифікат про рівень цифрових компетентностей. 

Крім того, Мінцифри з партнерами також запустили інші продукти, зокрема Цифрограм 2.0, який є покращеною версією інструменту. Він містить 6 сфер і 30 компетентностей. Вказаний тест спрямовано на перевірку цифрових компетентностей усіх громадян, тому проходити його також можуть учні 9-11 класів. 

МОН рекомендує педагогам скористатись Цифрограмом – зокрема із метою відстеження власного професійного зростання та створення пропозицій до річного плану підвищення кваліфікації. 

Докладніше про Цифгрограм для вчителів читайте за посиланням

 

ЩО ТАКЕ SELFIE І ЯК НИМ КОРИСТУВАТИСЯ: ВІДПОВІДІ НА ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Для шкіл, які зацікавлені у використанні онлайн-інструменту SELFIE і хочуть дослідити, на якому етапі цифрового розвитку вони знаходяться, МОН підготувало докладні роз'яснення. 

У матеріалах можна дізнатись, що таке SELFIE і чим цей інструмент корисний закладам освіти, які етапи реєстрації для закладів освіти, скільки триває опитування, як проаналізувати результати, як створити персоналізовані опитувальники тощо.

Роз’яснення вже розміщено на сайті МОН.

 

ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХ ПРОВОДИТЬ ЛІТНІ КАНІКУЛИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

До 18 червня на базі Харківського політехнічного інституту проходять «Канікули з Політехом» для школярів. Мета проєкту – популяризація природничих (хімія, фізика, математика тощо), соціальних наук серед молоді.

14-18 червня в межах «Канікул з Політехом» відбуватимуться заходи «One Day University». Школярі зможуть на один день стати студентами і відвідати пари (1 лекція, 1 практика, зустріч зі студентами ХПІ). Мета заходів – розкрити суть спеціальності та спростити її вибір, а також зруйнувати бар’єр між поняттями «вступник» та «студент», розвіяти міфи про складнощі навчання.

Заходи безкоштовні, відбуватимуться онлайн. Початок – 14 червня о 10:00. Графік і реєстрація на заходи – за посиланням. Докладніше про «Канікули з Політехом» – ось тут.

 

ПЕРЕБІГ ЗНО-2021

Триває основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання 2021, яка проходить з дотриманням всіх протиепідемічних правил.

4 червня відбулось тестування з історії України, учасниками якого стали 203 361 особа. 7 червня пройшло тестування з фізики, участь у тестуванні взяли 23 570 осіб. А 10 червня відбулось тестування з біології, яке складали 79 388 осіб.

15 червня відбудеться ЗНО з географії – останнє тестування основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2021.

Нагадуємо, що учасники ЗНО, які не змогли взяти участь в основній сесії через причини, які не залежали від їхніх дій і волі, можуть зареєструватися для участі в додатковій сесії. Докладно про умови участі в додатковій сесії – у відповідному розділі сайту УЦОЯО.

 

ВСТУП-2021: ВІДЕОРОЗ’ЯСНЕННЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ТА ЇХНІХ БАТЬКІВ

Напередодні основного етапу вступної кампанії 2021 стартувала серія відеороз’яснень з найбільш поширених питань, які турбують майбутніх студентів та їхніх батьків. 

Перша серія – про подання заяв через електронну системунаступна – про безпосередній вибір майбутньої спеціальності через електронні сервіси.  Ролики доступні на сайті МОН у розділі «Вступна кампанія 2021» та на офіційному YouTube-каналі Міністерства.

Докладніше про відеороз’яснення – за посиланням

Крім того, оприлюднено інформацію щодо особливостей вступної кампанія 2021 для дітей з тимчасово окупованих територій України та початок роботи освітніх центрів «Крим-Україна» і «Донбас-Україна». Докладніше про це читайте за посиланням

 

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ: ПОРЯДОК АНАЛІЗУ ДІЯЛЬНОСТІ
МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ, ПІДРОЗДІЛІВ З ПИТАНЬ ОСВІТИ

МОН пропонує для громадського обговорення Порядок здійснення аналізу діяльності місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їхніх структурних підрозділів з питань освіти.

Мета такого аналізу – вивчити стан дотримання місцевими органами вимог законодавства у сфері освіти і в разі потреби надати рекомендації щодо усунення порушень, а також забезпечити інтереси територіальних громад щодо належної якості освіти на відповідній території. Аналіз діяльності місцевих органів має здійснювати Державна служба якості освіти України, її територіальні органи.

Пропозиції та зауваження до проєкту можна надсилати до 6 липня на е-пошту storchak@mon.gov.ua з темою повідомлення «Аналіз. Громадське обговорення».

Докладніше про документ читайте ось тут.