понеділок, 31 грудня 2018 р.

ВІТАЮ З НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ

ШАНОВНІ КОЛЕГИ, ДРУЗІ, ЛЮБІ ДІТИ! 
ВІТАЮ З НОВОРІЧНИМИ СВЯТАМИ!
МИРУ, ЗЛАГОДИ, ДОБРА, ТЕПЛОТИ У СТОСУНКАХ, НАПОЛЕГЛИВОСТІ, 
ВІРИ У КРАЩЕ!
ДІЙТЕ І ВАШІ ЗАПОВІТНІ МРІЇ ОБОВ'ЯЗКОВО ЗДІЙСНЯТЬСЯ! 
БУДЬТЕ ЩАСЛИВІ.



середа, 19 грудня 2018 р.

ВІТАЮ З ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Щорічно 19 грудня відзначається День святого Миколая. Саме з нього і починаються новорічні свята. Діти вірять, що потрібно весь рік добре себе поводити, щоб знайти вранці під подушкою омріяний подарунок. Крім того, це  улюблене свято не тільки для дітей, але і для всієї сім'ї в цілому, адже так приємно бачити щасливе обличчя дитини з самого ранку. 
Тож, чим більше добрих справ ви зробите в День Святого Миколая, тим більше здоров'я вам подарує Чудотворець.Зі святом!

РЕЗУЛЬТАТИ ІІІ (ОБЛАСНОГО) ЕТАПУ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМ.П.ЯЦИКА

І знову  Краматорська українська гімназія  гостинно зустрічає учасників конкурсу знавців української мови та почесних гостей.
16 грудня 2018 року  на базі нашого навчального закладу було проведено ІІІ (обласний) етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.








Із вітальним словом до переможців ІІ етапу звернулися Остап Бодик, в.о. ректора Донецького облІППО, кандидат філологічних наук; Тетяна Байдаченко, завідувач відділу української мови та літератури Донецького облІППО, заслужений учитель України; Наталія Капінус, завідувач відділу початкової освіти Донецького облІППО; Надія Швидка, доцент кафедри української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», кандидат філологічних наук; Вікторія Щербак, директор Краматорської української гімназії.  Усі висловили сподівання на високі досягнення, нові перемоги, на те, що учасники збагачуватимуть українську мови, гідно презентуватимуть її у світі та передадуть у спадок своїм дітям.
Надихнути школярів і студентів на виконання конкурсних завдань допомогли й пісенні та танцювальні номери, підготовлені учнями Краматорської української гімназії.
Традиційно учасники складали власні висловлення: твір-опис калини за репродукцією картини (5 клас), лист до зими (6 клас), інформаційне повідомлення для шкільної газети «Омріяна подорож», твори-роздуми «Значення словників у здобутті освіти» (8 клас), «Про що мріє цифрове покоління українських школярів?» (9 клас), «Хай живе неоднаковість, слава відмінностям!» (10 клас), «Почуття подяки – це не тільки найбільша чеснота, але й мати всіх інших чеснот» (11 клас). Конкурсанти також виконували завдання «Мовного калейдоскопа» з різних розділів мовознавства, редагували словосполучення та речення.
Усі учасники  є переможцями не лише тому, що гідно подолали попередні етапи, а й тому, що  вивчають, люблять та спілкуються  українською.
РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ ГІМНАЗИСТІВ У 
ІІІ (ОБЛАСНОМУ) ЕТАПІ КОНКУРСУ
БИЛИМ ОЛЕКСАНДРА ( 6 кл.)   -     І М.
БОКЛАГ ОЛЕСЯ (8 кл.)   -                  І М.
ФІЛЬЧАКОВ ДЕНИС (10 кл.)-           ІІ М.
РЄЄК ЄВГЕНІЙ (11 кл.)-                     І М.
Учителі-наставники:
 МІЩЕНКО НАТАЛІЯ АНАТОЛІЇВНА
 СЕЗЬКО ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
 ЯКУШЕНКО ГАЛИНА ЛЕОНІДІВНА
 САВЧУК ІРИНА ГРИГОРІВНА

понеділок, 17 грудня 2018 р.

ПЕРЕМОГА ГІМНАЗИСТІВ У ІІІ (ОБЛАСНОМУ ) ЕТАПІ ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2018-2019 н.р.


Кілька століть українська нація намагається осмислити феномен появи національного Пророка, зрозуміти глибинні джерела його творчості, долучитися до життєдайних сил його художнього слова. Його твори і дотепер надихають і змушують задуматися над проблемами духовного об’єднання, готовності виборювати свою свободу, осмислення історичного досвіду України як держави.
Проведення Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка сприяє  піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка. Щорічно в Конкурсі беруть участь учні та студенти з числа українців з 20 держав світу. Масовість Конкурсу та активність молоді є показником творчої обдарованості українських дітей.
Традиційно уже багато років поспіль  усі етапи конкурсу проходять на базі Краматорської української гімназії. Урочистості та конкурс проходять у  теплій, творчій атмосфері. Цього року гімназисти у загальну копілку принесли чотири перемоги за результатами участі у ІІІ етапі. Тож вітаємо переможців та їх наставників:
БИЛИМ ОЛЕКСАНДРУ, ученицю 6 класу та її учителя МІЩЕНКО НАТАЛІЮ АНАТОЛІЇВНУ
КАВРАТКУ АНДРІЯ, учня 7 класу, САЄНКО СОФІЮ, ученицю 9 класу та її наставника САВЧУК ІРИНУ ГРИГОРІВНУ
БОКЛАГ ОЛЕСЮ, ученицю 8 класу та СЕЗЬКО ТЕТЯНУ АНАТОЛІЇВНУ
Бажаємо переможцям конкурсу та усім, хто любить, цінує та вивчає рідну мову натхнення, нових творчих успіхів, перемог і незабутніх вражень!


пʼятниця, 7 грудня 2018 р.

РЕЗУЛЬТАТИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ МАЛЮНКІВ "ПОЛІЦІЯ У ДІЇ" У М.КРАМАТОРСЬКУ


 ПЕРЕМОГА УЧЕНИЦЬ КРАМАТОРСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ



7 грудня 2018 р. в батальйоні патрульної поліції в м. Краматорськ та Слов’янськ пройшла урочиста церемонія  нагородження переможців  конкурсу малюнків «ПОЛІЦІЯ У ДІЇ». Серед переможців, а їх визначали у трьох  вікових категоріях, по 6 учнів шкіл м.Краматорська та м. Слов’нська, учениці Краматорської української гімназії  Сезько Олександра та Саченко Поліна, учениці 1(5)-а,б класів відповідно. Олександра Сезько посіла I місце, Саченко Поліна- II м. Робота переможця стане макетом для інформаційного білборду.
Привітали гостей т.в.о.командира батальйону Віталій Малоок , представники ГО «Твоя перемога», з якою було реалізовано  проект «Безпека дитини – пріоритет громади» при підтримці ПРООН, та начальник відділу культури Слов’янської міської ради Марина Олійник.
Переможці отримали цінні подарунки, величезне задоволення від спілкування та виконання обов’язків поліцейських на справжніх робочих місцях: в адмінпрактиці розглядали справи, у канцелярії – приймали документи та звернення, у відділенні IT – видавали камери та рації, в черговій частині – координували роботу патрульних, в кабінеті психолога – проводилася консультація, у командира – оперативна нарада, а прес-секретар все фотографувала та цікавилася враженнями маленьких співробітників.




Діти органічно взаємодіяли з поліцейськими, злагоджено співпрацювали з дорослими. Подібні заходи потрібно проводити якомога частіше, не лише з нагоди свята.Залучення якомога більшої кількості дітей до просвітницької роботи  буде слугувати підвищенню авторитету поліцейської інституції серед  молоді, а значить і  буде працювати на майбутнє.

четвер, 6 грудня 2018 р.

День Збройних Сил України


Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів. Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.
Не дивлячись на труднощі, які випали на долю нової незалежної української держави, російську агресію, діючому складу українських військових вдалося не лише зберегти високий професіоналізм, боєготовність і хороші армійські традиції, але і стати однією з найсучасніших і боєздатних армій. На сьогоднішній день сили українських миротворців широко затребувані всім світовим співтовариством, що свідчить і про високі технічні можливості, і про довіру до професійної підготовки військовослужбовців Збройних Сил України. Український воїн - надійний захисник рідної землі, відданий патріот.
  Вітаю з Днем Збройних Сил усіх, хто зі зброєю в руках стоїть на сторожі України. Ви стали спадкоємцями високої слави українського козацтва, героїв визвольних змагань. Мужність і професіоналізм, виявлені українськими солдатами-захисниками, солдатами-героями, вже здобули молодому українському війську повагу і вдячність кожного із нас. Вірю, що Збройні Сили України і надалі з честю виконуватимуть свій обов’язок перед Вітчизною, надійно захищатимуть мир і спокій українського народу.


середа, 5 грудня 2018 р.

ОБЛАСНИЙ ЕТАП ІХ МІЖНАРОДНОГО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНОГО КОНКУРСУ ІМ.Т.ШЕВЧЕНКА ПРОЙШОВ НА БАЗІ КРАМАТОРСЬКОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ГІМНАЗІЇ.


2 грудня 2018 року традиційно пройшов ІІІ етап ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка на базі Краматорської української гімназії.
День змагань розпочався з урочистої частини, під час якої до учасників із вітальним словом звернулися Остап Бодик, в.о. ректора Донецького ОБЛІППО, кандидат філологічних наук; Тетяна Байдаченко, завідувач відділу української мови та літератури Донецького ОБЛІППО, заслужений учитель України; Олена Решетняк, доцент кафедри української мови та літератури ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», кандидат філологічних наук, Вікторія Щербак, директор Краматорської української гімназії, заслужений працівник освіти України. Виступи дорослих надихнули учасників на виконання завдань за творчою спадщиною Т.Г.Шевченка, а піднесений настрій, навіяний пісенними й танцювальними номерами гімназистів, надав позитивних емоцій та снаги.
За умовами конкурсу учасники  сткладали розповідь про життя малого Тараса в пана Енгельгардта; писали гумореску про Шевченка на підставі поданої жартівливої історії; в уявному відкритому листі зверталися до Шведської королівської академії з проханням присудити поетові Нобелівську премію; за розглянутими муралами складали текст виступу в шкільному радіожурналі «Актуальність Шевченкового слова»; уявляли себе ілюстраторами-дизайнерами й пропонували образ, у якому міг би бути представлений письменник на мистецькій виставці з нагоди 205-ї річниці від дня народження; самостійно обирали й описували один день життя Тараса Шевченка у вигляді сторінки з його «Щоденника».
Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка – це справжнє свято знань, яке об’єднує  навколо української мови  талановитих учнів, студентську молодь, педагогів,  батьків. Немає сумніву, що захід сприяє згуртованості суспільства навколо національної ідеї, вихованню у підростаючого покоління любові до рідної мови, зростанню авторитету України у світі.
Тож побажаємо його учасникам творчої плідної праці й вагомих яскравих перемог!