неділя, 29 листопада 2015 р.
неділя, 8 листопада 2015 р.
Вітаю із Днем української писемності та мови.
Цивілізоване суспільство не може існувати без мови - засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки і передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.
Насамперед звертаємося до величі і сили нашого слова, його могутньої тисячолітньої історії і високої духовної, літературної і народної культури, що належать не лише нам і нашій державі, а й всьому світу. Від найглибших традицій і з часів давніх літописів, «Слова о полку Ігоревім» і Острозької Біблії нашою мовою говорить серце і душа української землі. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова і особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. Утвердження нашої державності розпочиналося з боротьби за мову. Від повноцінного відновлення мовного здоров'я України залежить національне відродження усіх найглибших творчих, будівничих і культурних сил Українського народу. Цю дорогу маємо пройти впевнено, твердо і водночас з мудрістю і толерантністю у ставленні до кожного, хто тільки повертається до першоджерела. Українською мовою промовляє дух нашої свободи. Так само, як відновлена воля і демократія, державна мова потребує нині щоденної праці і підтримки. Реальне і повсюдне зміцнення її позицій має водночас виконати дуже важливу і справедливу місію – сприяти дійсно цивілізованому захисту прав національних меншин, і стати природним та єднальним фактором міжнаціонального спілкування у нашій державі. Наша мова належить до мов великих європейських і світових народів. Ознайомлення інших націй з нашим словом є одним з принципових завдань, які має здійснювати українська держава. У кожному з напрямів цієї роботи дуже важливою є атмосфера суспільної злагоди, терпимості і порозуміння, що повинна стати нашим спільним оберегом проти будь-яких політичних спекуляцій і навмисних розколів. Наш народ – єдиний. Його мова – це велика основа для єдності всієї держави і духовна гарантія її майбутнього.
Шануйте себе, дбаючи про чистоту своєї мови.
Сезько Тетяна Анатоліївна,учитель української мови та літератури.
Рідна мово!
В тобі усе сплелося воєдино:
І радість, і страждання,
І впевненість , і смуток, і журба.
Поради батькові, і матері любов,
І ніжність серця, що живе в коханні,
І тихий шелест молодих дібров.
Я п’ю тебе, мов те цілюще зілля.
Дивуюся багатством словника,
Мелодією я захоплююся звуків,
Росту з тобою, йду у забуття.
В тобі всі барви нашого життя,
Самосвідомість, відчуття родини.
Квітуй же і живи, мелодіє моя!
Хай наше слово українське Всесвіт облетить!
Хай милий звук на всіх устах бринить!
Павлова Анастасія,
учениця 10 класу Краматорської української гімназії.
четвер, 5 листопада 2015 р.
Обласна конференція відбулася
на базі Краматорської української гімназії.
Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти провів Обласну конференцію «Реалії та перспективи національно-патріотичного виховання у вимірі сучасності», яка відбулася 2 листопада 2015 року на базі Краматорської української гімназії Краматорської міської ради Донецької області.
Конференція об’єднала небайдужих людей до долі нашої країни. Було проведено конструктивну роботу щодо визначення основних векторів розвитку Донецької області у напрямку національно-патріотичного виховання підростаючого покоління. Зокрема було визначено специфіку реалізації концепції національно-патріотичного виховання в дошкільних навчальних закладах; окреслено сучасні підходи національно-патріотичного виховання в загальноосвітніх навчальних закладах ; визначено проблеми та перспективи виховання в позашкільних навчальних закладах; проаналізовано управлінський аспект здійснення національно-патріотичного виховання в навчальних закладах області.
Кожне місто Донецької області представило свої матеріали на виставку конференції. Учасники та гості ознайомилися із напрацюваннями педагогічних колективів щодо даної проблеми . Краматорська українська гімназія також мала змогу презентувати свій досвід на окремому виставковому стенді «Виховуємо громадянську культуру та національну свідомість», де показала технології, методи, прийоми та форми виховної роботи у формі книжково-видавничої продукції (альбоми, турнікети, брошури, книги та ін.)
Переконані в тому, що патріотичне виховання – складова частина національного світогляду і поведінки людини, її ставлення до рідної країни, всіх націй та народів. Без любові до Батьківщини, готовності примножувати її багатства, оберігати честь і славу, а за необхідності – віддати життя за її свободу і незалежність, людина не може бути громадянином.
Учителі Краматорської української гімназії надають перевагу активним формам роботи, що передбачають самостійну або спільну роботу, набуття дітьми та учнівською молоддю соціального досвіду; сприяють формуванню національної свідомості, критичного мислення, ініціативності, творчого підходу до справи, відповідальності за свої дії та вчинки.
Фотозвiт можна переглянути ТУТ
Підписатися на:
Дописи (Atom)